Sign in to follow this  
Followers 0
CrazyBeautiful711

HOW MUCH DOES JENNY COST???!!!

4 posts in this topic

Thinking about joining but i would like to know the cost of the different plans they have. im a single parent so yea id like to know my budget! thanks

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hi-

It's about $110-130 per week. I'm on week 6 now. I started subsituting some foods and now I am about $70-85 per week.

It's a great program. I hope you join, it will change your life.

Share this post


Link to post
Share on other sites

They are doing a special now that's half off the full program. So instead of costing around $400, the plan (without the food) is now around $200. But, depending on how much you have to lose, they are also offering a $30 for 30 days plan (which is renewable) and that might work into your budget better.

Why don't you go in and talk with someone. They can fill you in and you can take your time to decide if this is the program for you.

But I can tell you that for me (and many others on this forum), it's the only program that works in the long run. It's tasty (as opposed to Nutrisystem, Medifast, etc.). It's easy (as opposed to WW). And it works. MANY of us, for the first time in our lives, not only took the weight off (which we've done on dozens of diets) but KEPT it off for years. And that alone is worth the cost of the program. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

you might want to check your insurance or your Human Resources at work. More and more companies are offering discounts to gyms, JC, WW, etc, they want to keep their employees healthy! My job offers a discount plan that gave me 1/2 off JC membership. No discounts on the food that I've heard of except for an occasional promotion to get a free meal with a larger order or something like that.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0